Jak najlepiej nauczyć się pokera

Czy początkujący, który ostrożnie odtwarza stereotypy pokerowych amatorów, gra ostrożniej, uczy się lepiej, więcej się cieszy i na dłuższą metę traci mniej niż początkujący, który zapoznał się z istniejącymi rutynami, ale nie jest z nich zadowolony i bez wcześniejszych wskazówek lub wytyczne próbuje samodzielnie przestudiować mechanikę i tajemnice gry, po prostu grając, obserwując i czytając według własnego szczególnego, nieoszlifowanego uznania?

Większość bardziej doświadczonych pokerzystów obserwuje graczy z mniejszą wyobraźnią. Nie oznacza to, że powinieneś podejmować niepotrzebne ryzyko. Możesz nauczyć się wielu kreatywnych możliwości gry w pokera, a nawet tworzyć własne techniki na bieżąco. Jednak próbowanie nowych sposobów robienia rzeczy w pokerze może czasami być sprzeczne z przykazaniami Biblii Pokera dla początkujących. Nawet jeśli ci się nie powiedzie, musisz kontynuować naukę, aby poprawić swoje techniki gry w pokera.

Najważniejsze jest to, że granie na pamięć jest nie tyle bezpieczniejsze, co prostsze, a jedynym powodem trzymania się stereotypów jest to, że nie chcesz kreatywnie angażować się w wymagającą grę.

Poker został uznany za sport w kilku krajach. Podobnie jak szachy, jest to sport, któremu bliżej do sztuki niż do lekkiej atletyki.

Gra jest regularnie pokazywana w głównych kanałach telewizyjnych, a dostęp do materiałów pokerowych w sieci jest niemal nieograniczony. Niemniej jednak większość tak zwanych pokerzystów reaguje bardziej na pokerowe kampanie marketingowe niż na samą istotę gry. Dbają o to, aby poker jako popularna rozrywka i zawód nie stał się nieopłacalną sztuką ezoteryczną, a większość z nich o tym nie wie.

Większość początkujących w cudownym świecie pokera podąża tą samą drogą, co ławica ryb, którą z przyjemnością zjadają przechodzące obok rekiny. Ci nowicjusze rzadko, jeśli w ogóle, odchodzą od ustalonego zestawu zasad, które powodują ich porażkę. To jest powód, dla którego 99% pokerzystów nigdy niczego nie osiąga i obwinia swój los o szczęście i czysty brak Umiejętności.

Trzymanie się przez całe życie ścisłej listy nakazów i zakazów może być w pokerze złą rzeczą.

Warto zauważyć, że osoby, które tworzyły te listy, nie brały pod uwagę Twojej osobowości, potrzeb i skłonności. Dlatego, kiedy próbujesz naśladować to, co inni zrobili w przeszłości, narażasz się na niebezpieczeństwo w grze, w której możesz stracić tak dużo pieniędzy w mgnieniu oka. Powinieneś nauczyć się, kiedy zrezygnować i upewnić się, że twoje działania nie staną się mechaniczne, abyś mógł czerpać korzyści z gry dla siebie.

Wielu świetnych graczy w pokera ma jedną wspólną cechę: ciągle się doskonalą. Zawsze są ciekawi, jakie zagrania zwiększą ich szanse na wygraną. Większość środków masowego przekazu związanych z pokerem zachęca ludzi, aby nie rozwijali takiego nastawienia, ale ślepo uzależnili się od określonej listy nakazów i zakazów. W rezultacie wśród wielu nowych pokerzystów kultywowany jest niepokojący duch apatii. Początkujący gracz w pokera powinien rozwinąć postawę kreatywności i ciekawości. Nigdy nie powinien bać się próbować nowych rzeczy i odchodzić od ustalonych norm.

Powiązane posty