Wszystko, co trzeba wiedzieć o pokerze

Poker to gra znana na całym świecie, choć najbardziej popularna jest w Ameryce. Zasadniczo istnieją dwa główne sposoby gry w pokera, dla zabawy lub dla hazardu. Poker „zabawny” jest bardzo prosty i chociaż w zasadzie musisz przestrzegać głównych zasad, można również dostosować zasady tak, jak każdy gracz uzna za stosowne. Bardziej poważny typ, czyli ten, w którym uprawiasz hazard, zasady są ustalone i nie można ich zmienić.

Czy wiesz, że przez lata poker rozwinął dwanaście różnych odmian? Dwanaście różnych odmian to odłogi, Omaha Hold’em, Texas Hold’em, Five Card Stud, Joker Poker, Let It Ride and Let It Ride Bonus, Vegas Double Action, Caribbean Stud Poker, Ananas Hold’em High Poker, Ananas hold’em high-low split, szalony ananasowy poker hold’em high i szalony ananasowy hold’em high-low split. Chociaż poker ma dwanaście różnych odmian, podstawowe zasady dotyczą wszystkich z nich, ale w zależności od rodzaju pokera, w który grasz, zasady mogą się nieznacznie różnić.

Wariacje na górze dotyczą głównie pokera rozgrywanego osobiście, znasz stary sposób, kiedy siedzisz wokół stołu i umieszczasz wszystkie oferty na środku stołu. Jednak dzięki ewolucji Internetu nie musisz iść do kasyna ani czekać na sobotnie wieczory, aby spotkać się ze wszystkimi przyjaciółmi, aby cieszyć się dobrą grą w pokera. W dzisiejszych czasach możesz grać w pokera w zaciszu własnego domu, wystarczy komputer, łącze internetowe i karta kredytowa. (Karta kredytowa jest opcjonalna, tylko jeśli chcesz wygrać pieniądze lub w niektórych przypadkach stracić pieniądze.) Chociaż poker internetowy w większości podlega tym samym podstawowym zasadom, ponownie zasady mogą się różnić w zależności od rodzaju gry w pokera, zwłaszcza że internet poker ma ponad dwanaście odmian.

Jeśli myślisz, że powyższe informacje to wszystko, co musisz wiedzieć o pokerze, to bardzo się mylisz!

Widzisz, poker sam w sobie ma zupełnie nowy język, który zawiera ponad dwa tuziny słów. Istnieją słowa takie jak chop, co oznacza podzielenie wygranych na pół, ponieważ był remis między dwoma graczami, lub fish, co oznacza słabego gracza lub gracza ze słabymi kartami na ręce. Jak wspomniano powyżej, jest ponad dwa tuziny słów; dlatego nie wymienię każdego z osobna, ponieważ jeśli to zrobię, napiszę małą książeczkę zawierającą około dwudziestu stron!

Chociaż większość odmian pokera gra z talią pięćdziesięciu dwóch kart w czterech kolorach, inne karty mogą być dodawane lub usuwane, ale znowu zależy to od rodzaju gry w pokera. Sposób, w jaki trzymasz i układasz karty na ręce, jest inny dla każdej odmiany pokera, w którą grasz.

Jak widać ze wszystkich faktów wymienionych powyżej, poker może być skomplikowaną grą dla początkujących, ale nie pozwól, aby Cię to powstrzymało! Kiedy już znasz wszystkie zasady i podstawową terminologię, poker staje się bardzo zabawną grą, zwłaszcza jeśli obstawiasz i wygrywasz dużo pieniędzy!

Powiązane posty